کنترل وزن با نخود فرنگی

کنترل وزن با نخود فرنگی

کنترل وزن با نخود فرنگی :

نخود فرنگی (.PisumSativum L) یک سبزی نشاسته ای است که در سراسر جهان برای استفاده انسان و حیوان کشت داده می شود. تولید جهانی آن در سال ۲۰۰۹ بیش از۱۰ میلیون تن بوده است. بیشترین کشت آن در کشورهای کانادا، روسیه، چین، آمریکا و هند بوده است. نخود فرنگی از گذشته به عنوان یک منبع ارزان و به آسانی در دسترس پروتئین، کربوهیدرات‌های پیچیده، ویتامین‌‌ها و مواد معدنی شناخته می شود. دانسیته بالای مواد مغذی، آن را به عنوان یک غذای ارزشمند که می‌تواند نیازهای غذایی حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیون فرد دچار سوء تغذیه را در سراسر جهان تأمین کند، تبدیل کرده است. راهنماهای «بشقاب من» USDA(وزارت کشاورزی آمریکا) مصرف حداقل ۳ فنجان از لوبیاهای خشک و انواع نخودها را در هفته توصیه می کند. عمده جمعیت آمریکا کمتر از این مقدار دریافت می کنند.

در سال‌‌های اخیر مطالعات اثرات دیگری از نخود فرنگی علاوه بر تأمین مواد مغذی پایه پیدا کرده اند. برخی از ترکیبات ارزشمند نخود فرنگی در زیر آمده اند:درصد ترکیبات مختلف موجود در نخودفرنگی: پروتئین ۹/۳۲-۲/۲۱، نشاسته ۴۹-۹/۳۶، نشاسته مقاوم به هضم ۳/۶-۱/۲، آمیلوز ۷/۳۳-۷/۲۰، فیبر کل رژیمی ۲۶-۱۴، فیبر غیر محلول ۱۵-۱۰، فیبر محلول۹-۲، قندهای محلول ۷/۸-۳/۵، لیپید کل ۴/۲-۲/۱، خاکستر ۴/۳-۳/۲٫

کنترل وزن و فعالیت آنتی اکسیدانی :

نخود فرنگی می تواند طول مدت سیری را به علت پروتئین بالای خود افزایش دهد و ممکن است بدین سبب بر کاهش وزن مؤثر باشد.
از سوی دیگر مطالعات نشان می دهند نخود فرنگی شبیه سویا فیتواستروژن نیز دارد و برخی مطالعات می گویند مصرف نخود فرنگی تکثیر تومورها را کاهش می دهد. با همه تفاسیر مصرف بیش از اندازه آن را نباید به افراد توصیه کرد و اعتدال را باید مد نظر قرار داد، چرا که مقادیر زیاد فیتات آن منجر به کمبود مواد مغذی شده و عوارض نامناسبی به همراه خواهد داشت. ضمناً نفخ نیز از عوارض مصرف زیاد آن خواهد بود.
همانطور که قبلاً ذکر شد، آنتی اکسیدان‌‌های نخود فرنگی ممکن است برای حفاظت از سرطان و برخی بیماری‌‌های مرتبط با التهاب (و حتی پیری) کمک کننده باشند. خصوصیات آنتی اکسیدانی آن به میزان کمی با پختن در ۳۰، ۶۰ و ۹۰ دقیقه تغییر می کنند.

پروتئین

نخود فرنگی منبع ارزشمندی از پروتئین است. البته میزان پروتئین آن تحت تأثیر شرایط محیطی و فاکتورهای ژنتیکی است. قابلیت هضم پروتئین آن از سویا و برخی حبوبات دیگر بهتر است. توانایی نخود فرنگی در بهبود CVD و کاهش وزن ممکن است به محتوای بالای پروتئین آن مربوط باشد.

کربوهیدرات پیچیده

علاوه بر وجود نشاسته و نشاسته مقاوم به هضم، نخود فرنگی فیتات هم دارد. به‌طور کلی نشاسته آن قابلیت هضم کمی دارد. به علت این که نمایه گلایسمیک آن پایین است، به نظر می رسد در درمان دیابت نوع ۲ مفید باشد. علاوه بر این، فیبر آن ممکن است کلسترول خون را کاهش دهد. اولیگوساکاریدهای آن می توانند سبب اثرات پره بیوتیکی شوند (رشد باکتری‌‌های مفید در روده را تحریک کنند).

ویتامین‌‌ها و مواد معدنی

پتاسیم مهمترین عنصر موجود در نخود فرنگی است (۰۴/۱ درصد وزن خشک بدون پوست)، در درجه بعد فسفر (۳۹/۰ درصد)، منیزیم (۱۰/۰ درصد)، کلسیم
(۰۸/۰ درصد)، آهن (۹۷ppm)، سلنیوم (۴۲ppm)، روی (۴۱ppm)، مولیبدن (۱۲ppm)، منگنز(۱۱ppm)، مس (۹ppm) و برم (۴ppm) نیز در نخود فرنگی وجود دارند. مواد موجود در ۱۰۰ گرم نخود فرنگی: ویتامین K 40/41 میکروگرم، ویتامین C 72/22 میلی گرم، فیبر ۸۰/۸ گرم، ویتامین B1 41/0 میلی گرم، فولات ۲۸/۱۰۱ میکروگرم، ویتامین A 20/955 واحد بین المللی، فسفر ۲۰/۱۸۷ میلی گرم، ویتامین B 623/0 میلی‌گرم، ویتامین B 224/0 میلی گرم، مس ۲۸/۰ میلی گرم، آهن ۴۶/۲ میلی گرم و پتاسیم ۶۰/۴۳۳ میلی گرم.سطح آهن، منیزیم و منگنز نخود فرنگی کمتر از نخود زرد (نخودچی) و پتاسیم آن بالاتر است. با وجود مقادیر زیاد مواد معدنی، زیست دسترسی این مواد مغذی ممکن است به علت غلظت بالای فیتات آن کم باشد. ولی مطالعات نشان داده اند که فیتات آن تنها جذب آهن را کم می کند. زیست دسترسی کلسیم نخود فرنگی از بقیه حبوبات بهتر است. نخود فرنگی ۱۰۱ میکروگرم فولات در ۱۰۰ گرم دارد که به طور استثنایی بالاست. فولات نخود فرنگی حتی از نخود زرد (نخودچی) نیز بیشتر است. نخود فرنگی منبع خوبی از ویتامین‌‌های B1،B2 ، B3،B6و C است. همچنین آهن خوبی نیز دارد. غلظت ویتامین K نیز در آن بالاست. به نظر می رسد محتوای سدیم پایین آن برای کاهش فشار خون خوب باشد. ویتامین K موجود در نخود فرنگی همچنین در پیشگیری از تخریب بافت‌های استخوانی مفید است.

فیتوکمیکال‌ها

نخود فرنگی مقادیر زیادی ترکیبات فنولیک، فیتات، ساپونین و اگزالات دارد. اصلی ترین اجزای فنولیک آن شامل تانن ها، فنولیک اسیدها و فلاونوئیدها هستند. ترکیبات فنولیک را با خواص آنتی‌اکسیدانی می شناسند و مهمترین آنتی‌اکسیدان‌‌های نخود فرنگی هستند (آنتی اکسیدان‌‌ها ترکیبات مخالف اکسیداسیون هستند که بدین سبب جلوی بسیاری از بیماری‌‌ها از جمله بیماری‌‌های قلبی عروقی، سرطان‌‌ها و… را می گیرند). کوئرستین، لوتئولین و اپیترنین به همراه فنولیک‌‌های ساده و پروآنتوسیانیدین‌‌ها مهمترین ترکیبات فنولیک نخود فرنگی هستند. ساپونین و فیتات احتمالاً اثرات هایپوکلسترولمیک (کاهنده کلسترول خون) و ضد سرطان‌زایی دارند. اثرات مفید نخود فرنگی و اجزای آن در حفظ سلامت متابولیک، قلبی عروقی و بیماری‌‌های معدی رودی نشان داده شده است، و این ممکن است به علت حضور همین مواد باشد. در زیر به چند مورد از این بیماری‌‌ها و نقش نخود فرنگی در بهبود آن‌‌ها خواهیم پرداخت:

پاسخ گلایسمیک و مقاومت به انسولین

نخود فرنگی به علت فیبر و نشاسته غیر قابل هضم زیاد در مقایسه با غذاهای حاوی کربوهیدرات کم فیبر، پاسخ متابولیک بهتری می آفریند. لذا همانطور که قبلاً گفته شد می تواند در کنترل دیابت نوع ۲ نقش داشته باشد.

سلامت قلبی عروقی

در مصرف نخود فرنگی بهبود علائم قلبی عروقی از جمله کاهش فشار خون، بهبود سطوح لیپیدهای سرم و کاهش اندیکاتورهای التهابی دیده شده است. همچنین در مطالعات دیده شده است که مصرف نخود فرنگی تری گلیسرید پس از صرف غذا را کاهش می دهد.

عملکرد دستگاه گوارش و هموستاز

به علت محتوای بالای فیبر در نخود‌فرنگی، دیده شده فیبر آن حرکات روده را زیاد می کند و بدین سبب ممکن است در برخی بیماری‌‌های دستگاه گوارش کمک کننده باشد. هرچند گاهی در مراحل اولیه مصرف، افزایش کرامپ (گرفتگی و درد) شکمی نیز دیده شده است. در مصرف نخود فرنگی افزایش باکتری‌‌های مفید در روده دیده شده است و این سبب تولید بیشترSCFA (اسیدهای چرب کوتاه زنجیر)‌‌ها شده است. این اسیدهای چرب کوتاه زنجیر فواید بسیاری برای سلامتی، از جمله کاهش چربی خون، دارند.

منبع : زیباشو

همه درهم

دسته ها : تغذیه و آشپزی

ارسال یک پاسخ


آخرین مطالب ویژه

« تلگرام » چند میلیون کاربر ایرانی دارد؟

« تلگرام » چند...

درتاریخ : خرد - ۳ - ۱۳۹۴

بدون دیدگاه

سپندارمذگان ، روز عشق ایرانی

سپندارمذگان ، روز عشق...

درتاریخ : بهم - ۲۸ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه

لحظه تحویل سال ۱۳۹۳ و سال اسب

لحظه تحویل سال ۱۳۹۳...

درتاریخ : بهم - ۱۲ - ۱۳۹۲

یک دیدگاه

تازه ترین نوشته ها

زومبا چیست و برای چه افرادی مناسب است ؟! | معرفی انواع زومبا

زومبا چیست و برای...

درتاریخ : آذر - ۲۷ - ۱۳۹۶

بدون دیدگاه

خواص بی نظیر خرما ! | از فواید خرما چه میدانید ؟!

خواص بی نظیر خرما...

درتاریخ : آذر - ۲۶ - ۱۳۹۶

بدون دیدگاه

چای سیاه و خواص درمانی بی نظیر آن

چای سیاه و خواص...

درتاریخ : خرد - ۵ - ۱۳۹۴

بدون دیدگاه

با بالا رفتن سن پوستی زیبا داشته باشید

با بالا رفتن سن...

درتاریخ : ارد - ۲۹ - ۱۳۹۴

بدون دیدگاه

طرز تهیه کباب کوبیده و جوجه کباب سنتی خوشمزه

طرز تهیه کباب کوبیده...

درتاریخ : ارد - ۲۸ - ۱۳۹۴

بدون دیدگاه

چرا غسل جنابت باید انجام بگیرد؟

چرا غسل جنابت باید...

درتاریخ : ارد - ۲۸ - ۱۳۹۴

بدون دیدگاه

تغذیه تکمیلی کودک چگونه باید باشد

تغذیه تکمیلی کودک چگونه...

درتاریخ : ارد - ۲۳ - ۱۳۹۴

بدون دیدگاه

فواید پیاده روی بعد از شام چیست ؟

فواید پیاده روی بعد...

درتاریخ : ارد - ۲۰ - ۱۳۹۴

بدون دیدگاه

تبلیغات

  • نرم افزار تندخوانی و تقویت حافظه

مطالب پیشین همه در هم

این نکات را در خرید و نگهداری قیچی رعایت کنید

این نکات را در...

درتاریخ : شهر - ۷ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه

زن خوب برای ازدواج چه ویژگی هایی دارد

زن خوب برای ازدواج...

درتاریخ : آبا - ۲ - ۱۳۹۳

بدون دیدگاه

از معماری مساجد چه می دانید

از معماری مساجد چه...

درتاریخ : مرد - ۱۶ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه

ضرر فراوان حذف شیر از رژیم غذایی

ضرر فراوان حذف شیر...

درتاریخ : شهر - ۲۴ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه

۵ نکته در رابطه با امنیت وبلاگ

۵ نکته در رابطه...

درتاریخ : تیر - ۱۶ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه

طرز تهیه ۳ صبحانه خوشمزه و کم کالری

طرز تهیه ۳ صبحانه...

درتاریخ : مرد - ۲۳ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه

طرز تهیه شیرینی شکلاتی به ۳ روش

طرز تهیه شیرینی شکلاتی...

درتاریخ : ارد - ۲۹ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه

دعا و اعمال روز نوزدهم ماه مبارک رمضان

دعا و اعمال روز...

درتاریخ : مرد - ۶ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه

طریقه خواندن نماز غفیله

طریقه خواندن نماز غفیله

درتاریخ : مرد - ۲۱ - ۱۳۹۲

۲ دیدگاه

دعا و اعمال روز یازدهم ماه مبارک رمضان

دعا و اعمال روز...

درتاریخ : تیر - ۲۸ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه

علل خواب رفتن دست و پا و درمان آن

علل خواب رفتن دست...

درتاریخ : خرد - ۱۲ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه

میگرن و درمان آن

میگرن و درمان آن

درتاریخ : اسف - ۲۷ - ۱۳۹۱

بدون دیدگاه

علل لکه بینی یا خونریزی در دوران بارداری

علل لکه بینی یا...

درتاریخ : تیر - ۲۴ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه

برخی از نشانه های بیماری در گیاهان آپارتمانی

برخی از نشانه های...

درتاریخ : مرد - ۲۶ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه

خطرات انسداد رگ مادر با مایع دور جنین

خطرات انسداد رگ مادر...

درتاریخ : آبا - ۵ - ۱۳۹۳

بدون دیدگاه

طرز تهیه چیپس و پنیر فیله مرغ در مایکرویو

طرز تهیه چیپس و...

درتاریخ : مرد - ۳ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه

نکاتی برای تمییز کردن گیاهان آپارتمانی

نکاتی برای تمییز کردن...

درتاریخ : مرد - ۱۱ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه

همه چیز در مورد هوش هیجانی و طبقه بندی آن

همه چیز در مورد...

درتاریخ : مرد - ۲۷ - ۱۳۹۲

بدون دیدگاه