زیباترین راه های صخره ای در دنیا

زیباترین راه های صخره ای در دنیا

زیباترین راه های صخره ای در دنیا :

در تمام دنیا راه های صخره ای بسار زیبا و دیدنی ای وجود دارند که با تمام زیبایی های خود برای کسانی که ترس از ارتفاع دارند بسیار دلهره آور است . این اماکن زیبا و دیدنی برای توریست هایی که به دنبال هیجان و خطر هستند بسیار دیدنی می باشد که ما در اینجا به ۱۰ مکان صخره ای خطرناک ولی بسیار زیبا در کشورهای زیبا اشاره خواهیم کرد پس اگر به دنبال هیجان هستید سفر به این مناطق را فراموش نکنید :

۱. مسیر صخره ای – نیوپورت، جزیره Rhode (ایالت متحده آمریکا)

این مسیر بسیار خطرناک و باریک در ارتفاع ۲۱ متری قرار دارد اما برای راه رفتن در آن فقط اندازه دو جای پا وجود دارد. بوته ها شاخ و برگ های موجود در این منطقه این خطر را پوشانده اند. البته خطر سر خوردن و سقوط به پایین تنها خطر این مسیر نیست، در طول راه باید مراقب گزنه های آمریکایی که سمی هستند نیز باشید. اگر یک لحظه چشم از راه بردارید و بخواهید چشم انداز زیبای اطراف را نگاه کنید، ممکن است در دام این گزنه ها بفتید. از بالای این مسیر پرخطر می توانید عمارت باقی مانده از قرن ۱۹ میلادی و خط ساحلی اقیانوس اطلس را تماشا کنید.

۲. El Caminito Del Rey – مالاگا، اسپانیا

برای رفتن به این مسیر خطرناک و تجربه وحشت واقعی در آنجا باید چند سال صبر کنید زیرا El Caminito Del Rey در نتیجه سقوط دو گردشگر که منجر به مرگ آنها شد، تعطیل شده است. البته مسوولان در تلاش هستند تا سال ۲۰۱۵ میلادی دوباره آنجا را بازگشایی کنند. مسیر کنار این صخره ابتدا و اساسا برای عبور کارگران کارخانه تولید برق ساخته شد  اما این زیبایی ترسناک خیلی زود به یکی از مقاصد کوهنوردها و هیجان دوست ها تبدیل شد. عرض این مسیر فقط یک متر و ارتفاع آن ۱۰۰.۵ متر بالای زمین است. رودخانه El Chorro در زیر این صخره قرار دارد و بازدیدکننده ها باید بدون هیچ میله یا جایی برای دست گرفتن از این مسیر باریک، بلند و بسیار خطرناک عبور کنند. واقعا دل می خواهد راه رفتن در چنین مسیر باریکی آن هم در ارتفاع یکصدمتری! اما در مراحل تکمیل این راه، قرار است جای دست، چراغ و میله های محافظ برای این مسیر پرخطر تعبیه شود.

۳. صخره های Slieve League –دانگل، ایرلند شمالی

برای تماشای مناظر زیبای صخره های Slieve League باید از مسیر «فقط یک نفر» عبور کنید. هویت این راه از نام آن کاملا مشخص است: عرض آن فقط برای عبور یک نفر مناسب است. حرکت در این مسیر اضطراب بسیاری در پی دارد زیرا در پایین پای خود ارتفاع ۶۱۰ متری از اقیانوس را می بینید که اگر خدایی نکرده به پایین پرت شوید عملا چیزی از شما باقی نخواهد ماند. ترجیحا در روزهای باران و آب و هوای مه‌آلود هرگز به این مکان نروید.

۴. کوه تیانمن – ژانجیاجیه، چین

باید بدانید این راه در دل کوه و صخره وجود نداشته است و دست ساز بشر است. چینی ها این راه بسیار باریک و ترسناک را در ارتفاع ۱۲۲۰ متری از سطح زمین ساخته اند که فقط ۹۱.۵ سانتی متر عرض دارد. شیشه های کف این راه، فقط ۶ سانتی متر ضخامت دارند و فاصله با مرگ همین ۶ سانتی متر است. در این راه نباید به هیچ وجه پایین را نگاه کنید زیرا بسیار ترسناک و دلهره آور است و در ضمن، از منظره و چشم انداز ۳۶۰ درجه آن بالا نیز غافل خواهید شد.

۵. پریکستولن – Ryfylke، نروژ

بالای این صخره هیچ نوع میله، مرز هشداردهنده یا علامتی برای خطر وجود ندارد و همه چیز به خود بازدیدکننده بستگی دارد که چقدر به لبه های صخره نزدیک شوند. این صخره که با نام «پرتگاه عمومی» شناخته می شود، یک سکوی صاف و سنگی به اندازه ۲۵×۲۵ متر است و در ارتفاع ۶۱۰ متری از سطح زمین قرار دارد.

۶. جاده صخره ای چانگ کنگ – کوه هواشان، چین

بالا رفتن از این صخره صاف بسیار ترسناک به نظر می رسد. تصور کنید که ناگهان پایتان لیز بخورد و به پایین پرت شوید! تصورش هم وحشتناک است. این راه و چوب های بلندی که در سنگ های صخره کار گذاشته شده اند در ۷۰۰ سال پیش ساخته شده اند. وقت وارد این مسیر بشوید دیگر راه بازگشتی ندارد زیرا راه طوری ساخته شده است که فقط یک نفر می تواند از آن عبور کند. باید تا بالا بروید و این مساله آن را به یک چالش اساسی تبدیل کرده است.

۷. دیوار بزرگ جیانکو – روستای Xizhaizi، چین

توجه کرده اید بیشتر این مسیرهای خطرناک کوهستانی در کشور چین بوده اند؟ فقط محصولاتش ترسناک نیست، گردشگاه های چینی ها هم ترس دارد. البته این دو ترس بسیار با هم متفاوت هستند. ترس اول واقعا جای نگرانی دارد. اما ترس دوم هیجان انگیز و دوست داشتنی است. از دیگر راه های کوهستانی ترسناک کشور چین، باید به بخش جیانکوی دیوار بزرگ اشاره کرد.

۸. پریکستولن – Ryfylke، نروژ

بالای این صخره هیچ نوع میله، مرز هشداردهنده یا علامتی برای خطر وجود ندارد و همه چیز به خود بازدیدکننده بستگی دارد که چقدر به لبه های صخره نزدیک شوند. این صخره که با نام «پرتگاه عمومی» شناخته می شود، یک سکوی صاف و سنگی به اندازه ۲۵×۲۵ متر است و در ارتفاع ۶۱۰ متری از سطح زمین قرار دارد.

۹. Faro De Los Morrillos – کابو روجو، پورته ریکو

مسیر سفید سنگ آهکی Faro de Los Morrillos در کنار فانوس دریایی کابو روجو یکی از زیباترین مسیرهای صخره ای این منطقه است. راه رفتن در این مسیر به انداه بقیه ترس را احساس نمی کنید، البته اگر خیلی در لبه صخره راه نروید! افراد بسیاری در این راه جان خود را از دست داده ند. این صخره های آهکی ظاهر بسیار گول زننده ای دارند و تصور می کنید امن است اما خیلی راحت می شکنند و فرو می ریزند.

۱۰. جاده کالالاوئو – کاوایی، هاوایی

این جاده چشم انداز کاملی به همه مناظر زیبای هاوایی، خطوط ساحلی، آبشارها و صخره های آتشفشانی دارد. اما شیب ۹۱.۵ متری این مسیر چیزی نیست که همه بتوانند آن را برای خود هضم کنند و حاضر شوند از این مسیر بالا بروند.

منبع : برترین ها

همه درهم

دسته ها : گردشگری و سفر

یک دیدگاه

  1. ercom2000 گفت:

    زیباست

آخرین مطالب ویژه

« تلگرام » چند میلیون کاربر ایرانی دارد؟

« تلگرام » چند...

درتاریخ : خرد - ۳ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای « تلگرام » چند میلیون کاربر ایرانی دارد؟ بسته هستند

سپندارمذگان ، روز عشق ایرانی

سپندارمذگان ، روز عشق...

درتاریخ : بهم - ۲۸ - ۱۳۹۲

دیدگاه‌ها برای سپندارمذگان ، روز عشق ایرانی بسته هستند

لحظه تحویل سال ۱۳۹۳ و سال اسب

لحظه تحویل سال ۱۳۹۳...

درتاریخ : بهم - ۱۲ - ۱۳۹۲

یک دیدگاه

تازه ترین نوشته ها

زومبا چیست و برای چه افرادی مناسب است ؟! | معرفی انواع زومبا

زومبا چیست و برای...

درتاریخ : آذر - ۲۷ - ۱۳۹۶

بدون دیدگاه

خواص بی نظیر خرما ! | از فواید خرما چه میدانید ؟!

خواص بی نظیر خرما...

درتاریخ : آذر - ۲۶ - ۱۳۹۶

بدون دیدگاه

چای سیاه و خواص درمانی بی نظیر آن

چای سیاه و خواص...

درتاریخ : خرد - ۵ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای چای سیاه و خواص درمانی بی نظیر آن بسته هستند

توصیه‌های مفید تغذیه‌ای در هفته‌های پایانی تا کنکور

توصیه‌های مفید تغذیه‌ای در...

درتاریخ : خرد - ۳ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای توصیه‌های مفید تغذیه‌ای در هفته‌های پایانی تا کنکور بسته هستند

با بالا رفتن سن پوستی زیبا داشته باشید

با بالا رفتن سن...

درتاریخ : ارد - ۲۹ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای با بالا رفتن سن پوستی زیبا داشته باشید بسته هستند

طرز تهیه کباب کوبیده و جوجه کباب سنتی خوشمزه

طرز تهیه کباب کوبیده...

درتاریخ : ارد - ۲۸ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای طرز تهیه کباب کوبیده و جوجه کباب سنتی خوشمزه بسته هستند

چرا غسل جنابت باید انجام بگیرد؟

چرا غسل جنابت باید...

درتاریخ : ارد - ۲۸ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای چرا غسل جنابت باید انجام بگیرد؟ بسته هستند

تغذیه تکمیلی کودک چگونه باید باشد

تغذیه تکمیلی کودک چگونه...

درتاریخ : ارد - ۲۳ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای تغذیه تکمیلی کودک چگونه باید باشد بسته هستند

فواید پیاده روی بعد از شام چیست ؟

فواید پیاده روی بعد...

درتاریخ : ارد - ۲۰ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای فواید پیاده روی بعد از شام چیست ؟ بسته هستند

تبلیغات

  • نرم افزار تندخوانی و تقویت حافظه