جوانترین میلیاردرهای ایران و جهان

جوانترین میلیاردرهای ایران و جهان

جوانترین میلیاردر های ایران و جهان

خیلی ها موفقیت را داشتن موقعیت شغلی مناسب و برخورداری از رفاه کامل می دانند ، اگرچه بسیاری ثروتمند بودن را به عنوان نوعی ارزش، شاید شبیه به موفقیت نمی دانند، اما در بسیاری از کشورهای دنیا چنین است. از همین  راهروی فکری هم هست، که ثروتمند ترین مردان و زنان دنیا، آنجا که سامانه مالیاتی درستی هم وجود دارد، با افتخار سر خود را بالا می گیرند و از ثروت مشروعی می گویند که البته قانونمد و شفاف به دست آمده است و کم نیستند لیست های ثروتمند ترین افراد یک کشور یا جهان که در نشریات مطرح می شوند.

ثروت و در کنار آن شهرت، حسی است که از دیرباز انسان‌ها را ارضا می‌‌کند، حال زمانی ثروت شهرت می‌‌آورد و گاهی هم شهرت است که به دنبال خود ثروت را درپی‌دارد. مجله فوربس که هر ساله لیست ثروتمندترین مردمان دنیا را به چاپ می‌‌رساند، امسال ابتکار دیگری از خود نشان داد و نام میلیاردرهای جوان جهان را هم به چاپ رساند برای مثال (پرنس آلبرت فرن تورن آند تاکسیس)، با این که ۲۳ سال دارد، اما ۲ میلیارد دلار ثروت در اختیار اوست، شاید به همین خاطر باشد که نیمی از وقتش را در قصر خانوادگی می‌‌گذراند و نیم دیگر را در تورهای ایتالیایی. گفتنی است در مورد ۷۹۳ میلیاردری که فوربس در سال ۲۰۰۶ معرفی کرد، تنها یازده نفر از آنها یعنی یک درصدشان زیر ۳۵ سال سن دارند که از این یازده نفر، پنج نفرشان، ثروت موروثی دارند، مانند همین پرنس آلبرت، اما شش نفر دیگر خودشان به ثروت رسیده‌اند که ثروتمندترین این جوانان، موسسان گوگل یعنی سرگئی براین و لری پیج می‌‌باشند که مرکز تکنولوژی خود را در پارکینگ خانه یکی از دوستان در سال ۱۹۹۸ راه‌اندازی کردند. می‌‌خواهیم شما را با این یازده نفر آشنا کنیم.

پول چیست ؟

در تعریف ابتدایی آن وسیله، قطعه، شی، یا چیزیست که انسان‌ها برای تبادل خواسته‌ها، خدمات، کالاهای نیازها از آن استفاده می‌کنند. به صورت کلّی هر چیزی میتواند به عنوان پول مورد استفاده قرار گیرد. در زمانهای قدیم کالاها معمولاً به عنوان پول مورد استفاده قرار میگرفتند و در بسیاری کشورهای جهان طلا و نقزه به عنوان پول رایج بودند. در حال حاضر تقریباً تمام پول مورد استفاده در تمامی کشورهای دنیا اصطلاحاً پول قیات است که به پولی اطلاق میشود که دارای ارزش ذاتی نبوده و کنترل ارزش آن در اختیار حکومت است. پول ظاهراً کلمه یونانی است(فرهنگ..)الفاظی شبیه پول در انگلیسی داریم. در بیشتر کشورهای دنیا پول در گردش دارای دو بخش پول مسکوک و پول بانکی است که پول بانکی اکثریت مقدار پول در گردش را تشکیل میدهد.

جوان ترین میلیاردرهای جهان :

هنریک کنستانتینو

۳۴سال سن دارد، در زمینه حمل و نقل فعالیت می‌‌کند، شرکت هواپیمایی (GOL) را در اختیار دارد، دارایی خالص او ۱/۱ میلیارد دلار است. هنریک تابعیت برزیلی دارد و مجرد می‌‌باشد، مدرک تحصیلی او دیپلم است، او برادر مدیر کل شرکت اولیویراست و آنها به اتفاق دو برادر دیگرشان به نام‌های جوکیم و ریکاردو سهام این شرکت را در اختیار دارند. گفتنی است، سهام هنریک از شرکت ۷۴ درصد می‌‌باشد. شرکت GOL، پروازهای کم هزینه برای مسافرت‌های دور را ارائه می‌‌دهد.

آندری ملنیشنکو

متاهل می‌‌باشد، اما فرزندی ندارد، منبع درآمد این روسی، از بانکداری می‌‌گذرد، دارایی خالص وی ۲/۷ میلیارد دلار است، اندری ۳۴ ساله، در دانشگاه دولتی حمل و نقل ریلی مسکو در رشته فیزیک درس می‌‌خواند که بعد ترک تحصیل کرد… وی پسر فیزیکدان معروف شوروی سابق، ملنیشنکو، است… او در سال ۱۹۹۱، یعنی پس از ترک تحصیل به همراه تعدادی از هم‌کلاسی‌های خود، به فروش کامپیوتر پرداخت و چند صرافی زنجیره‌ای تشکیل داد…. وی در سال ۱۹۹۳، بانک(MDM) را تاسیس کرد که بعدها حساب‌های بانکی غول نفتی روسی، یعنی (رومن آبراموویچ) و سایر افراد ثروتمند به آنجا انتقال پیدا کرد. او در سال ۲۰۰۰ با (سرگئی پوپوف) که تاجر فلز بود شریک شد و یک امپراتوری صنعتی تشکیل دادند. او در حال حاضر، ۶ درصد از سهام شرکت برق روسیه را در اختیار دارد.وی در سال ۲۰۰۵ با یک دختر از اهالی صربستان به نام (الکساندرا کوکوتوویچ) ازدواج کرد.

سرگئی پوپوف

پوپوف، شریک ملنیشنکو، ۳۴ سال سن دارد و به مانند شریکش در زمینه بانکداری و انرژی فعالیت می‌‌کند، دارایی خالص او ۲/۷ میلیارد دلار است و متاهل می‌‌باشد، اما فرزندی ندارد… او مدرک لیسانس از دانشگاه پلی‌تکنیک اورالز دارد… او ابتدا دانشجو شد که یک مهندس برق شود، اما این رشته را با هدف تجارت ترک گفت. وی طی دهه ۹۰ میلادی، راه خود را در جهان فلزات و تجارت نفت در منطقه سیبری و اورال پیدا کرد. وی به عنوان یک مشتری بانک MDM با صاحب این بانک(ملنیشنکو) آشنا شد و همین آشنایی سبب شراکت آنان شد… پس از این که (روبل) در دنیای اقتصاد روسیه برچیده شد، او توانست شریک خود را متقاعد کند که کارخانه‌های فولاد، شرکت‌های مواد شیمیایی و معادن زغال سنگ را بخرد…

هند حریری

۲۲سال بیشتر ندارد، دارایی خالص او که ۱/۴ میلیارد دلار است، از طریق ارث پدرش رفیق حریری نخست‌وزیر سابق لبنان که ترور شد به او رسید… وی که کوچک‌ترین فرزند رفیق حریری است از دانشگاهی لبنانی-آمریکایی در بیروت فارغ‌التحصیل شد. وی با ۲۲ سال سن جزو جوان‌ترین میلیاردرهای جهان است، اما این پرسش در اذهان عمومی است که چرا از بین فرزندان رفیق حریری، بیشترین ثروت به کوچک‌ترین فرزندش، یعنی دخترش (هند) رسید. در ضمن وی مجرد می‌‌باشد.

انوراک دیکشیت

این مرد هندی ۳۴ سال سن دارد، دارایی خالص او ۳/۳ میلیارد دلار است، متاهل است و یک فرزند دارد. او فارغ‌التحصیل مهندسی علوم کامپیوتر از مدرسه هندی تکنولوژی در دهلی‌نو است، او تنها از فکر خود برای پولدار شدن استفاده کرد… وی در ابتدا با کار در شرکت‌های کامپیوتری زندگی می‌‌کرد، یک سال پس از تاسیس شرکت آمریکایی (استایوک) در سال ۱۹۹۷، زمانی که ۲۵ سال بیشتر نداشت، نرم‌افزار این شرکت را نوشت که به شرکت‌کنندگان سراسر جهان این امکان را می‌‌داد که در یک بازی شرکت کنند… در ژوئن گذشته سهام این شرکت به عرضه عمومی رسید، او اکنون مدیر عملیات این شرکت است و حالا این مهندس به غول‌ بازی‌ها و معاملات اینترنتی تبدیل شده تا جایی که ۳۲ درصد از سهام بازی‌های اینترنتی (پارتی گیمینگ) از آن اوست.

لری پیج و سرگئی براین

منبع درآمدش از (گوگل) است، دارایی خالص او ۱۲/۸ میلیارد دلار است، ۳۲ سال سن دارد، اما هنوز مجرد می‌‌باشد، وی از دانشگاه میشیگان، لیسانس و از دانشگاه استنفورد فوق‌لیسانس خود را اخذ کرد. او به همراه شریک خود، سرگئی براین موسس گوگل هستند، از هنگام عرضه عمومی سهام این شرکت در سال ۲۰۰۴، افزایش ثروتشان از رقبایشان یعنی بیل گیتس و پل آلن بیشتر شد. زمانی که شرکت آنان وارد معامله با دولت چین شد، انتقادات زیادی به این دو شد، اما موتور جستجوی پرطرفدار آنها، این روزها ۱۱۰ میلیون نفر کاربر چینی را آن‌قدر جذب خود کرده که به پرکارترین موتور جستجو در میان آنان تبدیل شده است. پیج و براین کار خود را در سال ۹۸ از یک پارکینگ کوچک آغاز کردند. این دو جزو غول‌های دیجیتال هستند. از طرفی سرگئی براین یک مهاجر روس بود که در آمریکا تحصیل می‌‌کرد، او لیسانس خود را از دانشگاه مریلند گرفت و مانند لری، فوق‌لیسانس خود را از استنفورد دریافت کرد و در همان جا با لری آشنا شد، او ۳۲ سال سن دارد و مجرد می‌‌باشد و دارایی خالص وی ۱۲/۹ میلیارد دلار است. این دو برای گوگل، شروع به فرهنگ‌سازی کردند و خیلی زود رشد شرکت آنها از رشد شرکت متعلق به گیتس و آلن پیشی گرفت. در حال حاضر براین رییس تکنولوژی گوگل و پیج رییس بخش محصولات آن است.

امین و فهد حریری 

پسران دیگر حریری امین و فهد هستند…دارایی خالص هردویشان، ۲/۷ میلیارد دلار است،‌ امین ۲۷ ساله و تابعیت عربستان سعودی دارد، متاهل و دارای یک فرزند است و لیسانس خود را از دانشگاه جورج تاون گرفته است، اما فهد که ۲۵ سال سن دارد، تابعیت لبنانی دارد و مجرد می‌‌باشد. امین به فعالیت در زمینه تکنولوژی اشتغال دارد و جدیدا البته با وجود ثروت پدری، توانست کنسرسیوم ماهواره (اینتل ست) و شرکت حریری ساوت آفریکن را خصوصی‌سازی کند،‌ از طرفی او مدیریت شرکت نرم‌افزارهای مدیریتی (اپوک) را عهده‌دار است و همچنین به عنوان مشتری، قراردادی را در سال ۲۰۰۴ برای خرید فرودگاه بین‌المللی دبی به امضا رسانده است. اما فهد که پسر کوچک حریری است عضو هیات مدیره شبکه تلویزیونی (فیوچه بیروت) است که یک شبکه ماهواره‌ای با پوششی در سطح کل خاورمیانه است و توسط پدرش در سال ۱۹۹۲ تاسیس شد. گفتنی است، فهد که با مادرش در پاریس زندگی می‌‌کند، یک استودیو طراحی مبلمان دارد… در مورد پنج فرزند خانواده‌ حریری که در مورد سه فرزند آخرش مطالبی خواندید، گفتنی است که دو فرزند بزرگ‌تر او یعنی بها و سعد در زمینه سیاسی فعالیت می‌‌کنند…

آلبرت فون‌‌تورن

او جوان‌ترین میلیاردر جهان است، ۳۲ سال سن دارد، با ثروتی که به او رسیده در زمینه‌های گوناگونی فعالیت می‌‌کند، آلمانی است و دارایی خالص او ۱/۹ میلیارد دلار است. همچنین مجرد می‌‌باشد. وی در ژوئن سال ۲۰۰۱، در روز تولدش این ثروت را به ارث برد، اموال او شامل مجموعه‌های هنری، شرکت‌ تکنولوژی، سرزمین جنگلی ۳۰ هزار هکتاری در آلمان که یکی از بزرگ‌ترین جنگل‌های اروپاست و هم‌چنین املاک بسیاری در سراسر آلمان و اتریش است.

جوان ترین میلیاردر ایرانی :

لادن لشکری نابغه تجارت الکترونیک

لادن لشکری حدود ۲۲ سال سن دارد و در حدود ۶ سال است که بصورت جدی در زمینه بازاریابی الکترونیکی فعالیت می کند. از سن ۱۴ سالگی به اینترنت و کسب و کار اینترنتی علاقمند شده و شروع به خواندن اطلاعاتی در زمینه بازاریابی اینترنتی نموده است. او اکنون دارای حداقل ۲۰ سایت و وبلاگ است که مدیریت آنها را به تنهایی بر عهده دارد و درآمدی حداقل حدود ۷۰۰۰ دلار در ماه دارد.

او روزانه حدود ۸ الی ۱۲ ساعت در منزل و پشت کامپیوتر می نشیند و کار می کند. با اینکه کلیه موانع موجود و مشکلاتی که سایر ایرانیان برای انجام کسب و کار اینترنتی دارند برای او نیز وجود دارد اما او توانسته با تلاش و کوشش شبانه روزی امپراطوری کوچکی برای خود در اینترنت ایجاد کند و به افراد زیادی در بازاریابی الکترونیکی آموزش و مشاوره دهد. او بیش از ده کتاب الکترونیکی در زمینه روشهای مختلف بازاریابی الکترونیکی نوشته است و از طریق اینترنت به فروش می رساند که بخش عمده‌ای از درآمد او را تشکیل می‌دهد. به طور کلی راه های کسب درآمد وی از اینترنت عبارتند از :

فروش کتاب‌های الکترونیکی
مشاروه به افراد (در خارج کشور) برای ارتقای سایت خود و بازاریابی الکترونیکی
کسب درآمد از طریق تبلیغات گوگل ادسنس
Affiliate Programs

کتابهای الکترونیکی در زبان فارسی هنوز جای خود را باز نکرده اند و افراد حاضر نیستند در ایران برای آن پولی پرداخت کنند بنابراین ایشان به سمت کتابهای الکترونیکی به زبان انگلیسی رفت که توانست بخش اعظمی از درآمد خود را نیز از این طریق به دست آورد.

همه درهم

دسته ها : اقتصادی

دیدگاه ها خاموش هستند.

آخرین مطالب ویژه

« تلگرام » چند میلیون کاربر ایرانی دارد؟

« تلگرام » چند...

درتاریخ : خرد - ۳ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای « تلگرام » چند میلیون کاربر ایرانی دارد؟ بسته هستند

سپندارمذگان ، روز عشق ایرانی

سپندارمذگان ، روز عشق...

درتاریخ : بهم - ۲۸ - ۱۳۹۲

دیدگاه‌ها برای سپندارمذگان ، روز عشق ایرانی بسته هستند

لحظه تحویل سال ۱۳۹۳ و سال اسب

لحظه تحویل سال ۱۳۹۳...

درتاریخ : بهم - ۱۲ - ۱۳۹۲

یک دیدگاه

تازه ترین نوشته ها

زومبا چیست و برای چه افرادی مناسب است ؟! | معرفی انواع زومبا

زومبا چیست و برای...

درتاریخ : آذر - ۲۷ - ۱۳۹۶

بدون دیدگاه

خواص بی نظیر خرما ! | از فواید خرما چه میدانید ؟!

خواص بی نظیر خرما...

درتاریخ : آذر - ۲۶ - ۱۳۹۶

بدون دیدگاه

چای سیاه و خواص درمانی بی نظیر آن

چای سیاه و خواص...

درتاریخ : خرد - ۵ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای چای سیاه و خواص درمانی بی نظیر آن بسته هستند

توصیه‌های مفید تغذیه‌ای در هفته‌های پایانی تا کنکور

توصیه‌های مفید تغذیه‌ای در...

درتاریخ : خرد - ۳ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای توصیه‌های مفید تغذیه‌ای در هفته‌های پایانی تا کنکور بسته هستند

با بالا رفتن سن پوستی زیبا داشته باشید

با بالا رفتن سن...

درتاریخ : ارد - ۲۹ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای با بالا رفتن سن پوستی زیبا داشته باشید بسته هستند

طرز تهیه کباب کوبیده و جوجه کباب سنتی خوشمزه

طرز تهیه کباب کوبیده...

درتاریخ : ارد - ۲۸ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای طرز تهیه کباب کوبیده و جوجه کباب سنتی خوشمزه بسته هستند

چرا غسل جنابت باید انجام بگیرد؟

چرا غسل جنابت باید...

درتاریخ : ارد - ۲۸ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای چرا غسل جنابت باید انجام بگیرد؟ بسته هستند

تغذیه تکمیلی کودک چگونه باید باشد

تغذیه تکمیلی کودک چگونه...

درتاریخ : ارد - ۲۳ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای تغذیه تکمیلی کودک چگونه باید باشد بسته هستند

فواید پیاده روی بعد از شام چیست ؟

فواید پیاده روی بعد...

درتاریخ : ارد - ۲۰ - ۱۳۹۴

دیدگاه‌ها برای فواید پیاده روی بعد از شام چیست ؟ بسته هستند

تبلیغات

  • نرم افزار تندخوانی و تقویت حافظه